in Comentarii live

Liverpool – Benfica

De la 22:00, pe sport.ro.

Fără nicio legătură cu „The reds”. De-abia aştept articolul despre ieşirea lui Manchester United al domnului Cosaşu, pe care-l bănuiesc trist şi tandru vizavi de răpuşii Domniei Sale.

Pe Antena 1 rulează un „Pandurii – Dinamo”, iar de la ora 03:00, pe DigiSport va fi Chicago Bulls – Cleveland Cavaliers, deşi aş fi preferat să văd Los Angeles Lakers – Denver Nuggets.

Write a Comment

Comment

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

75 Comments

  1. fara Ronney ,man utd e o echipa de pluton,:)
    in rest” Let’s celebrate another reds’ show!”
    ‘cause you’ll never walk alone!!!!!

  2. e un meci frumos…joaca echipa cu cea mai frumoasa tribuna impotriva echipei cu cei mai multi suporteri.la ora actuala fotbalul englez nu mai e scrasnet din dinti, chiar daca roney prefera, de cele mai multe ori sa treaca prin adversar decat sa-i dribleze…apare mai mereu un gerrard ca peter pann si face o minciuna adversarilor. nu tin in mod special cu liverpool, mai ales ca in 1977 i-a batut pe cei de la moenchengladbach in finala ce avea sa fie ultimul cantec al unei mari echipe germane…vogts era inca fundas stanga, desi pana in 1982 moenchengladbach avea sa mai joace alte doua finale de cupa UEFA, pe una chiar castigand-o.
    spuneam ca, pentru ideea de fotbal avantat, as vrea sa bata liverpool…portughezii raman cu fenta dar niciodata n-au fost seriosi…fie si pentru faptul ca joaca detasat, parca la misto.
    ce credeti, ce finala vom avea?

  3. adipunker

    pai, fratele meu cormoran :) era prea mult sa sper ca Arsenal va elimina pe Barcelona (desi chiar imi doream asta). Nu imi e antipatica nici o echipa, dar imi place fotbalul englez. Totusi speram la o replica mai buna a tunarilor.
    Nemtii nu mi-au placut niciodata. Iau prea in serios jocul asta chiar daca la echipele lor joaca si alte natii.

    Sper insa ca in sezonul urmator sa vad Liverpool jucand mai bine si sa ia titlul.

  4. Oricum astia nu ii vor intrece pe cei de la TVR care la golul 3 al Barcei strigau: „Krkic, Krkic, Krkic, gooooool!” iar dupa ce au aratat jucatorul. „Ah, nu, e Messi”

  5. His armband proved
    he was a red
    Torres Torres
    You’ll never walk alone it said
    Torres Torres
    We bought the lad from sunny Spain
    He gets the ball
    He scores again
    Fernando Torres
    Liverpool’s number 9

  6. europa lig de anul asa mi se pare peste cupa uefa de anul trecut. cu atat mai meritorie performanta lui sahtior.

    sau poate e doar meciul asta, deosebit de frumos.

    sa ia oara tzeapa a doua echipa engleza consecutiv de la 3-0? parca nu-mi vine a crede, desi benfica are stofa. da’ n-o fi in fiecare zi robbery.

  7. goooooooooooooooool
    His armband proved
    he was a red
    Torres Torres
    You’ll never walk alone it said
    Torres Torres
    We bought the lad from sunny Spain
    He gets the ball
    He scores again
    Fernando Torres
    Liverpool’s number 9

  8. Ce frumos sa vezi un mare antrenor ducand o mare echipa a Angliei in semifinale.

    Bravo, Roy Hodgson si Fulham!

  9. gata si Los Colchoneros, 0-0, merg mai departe,oleeee
    trebea un 11m pt betmeni, dar asta e
    Liverpool-Atletico , ce naspa pt mine, macar o sa am una in finala :P