Aşa va arăta noua campanie de necalificare.
Picăm în grupă cu Olanda, Moldova, Olanda 2, Cipru şi Gibraltar. Cei din urmă au primit aprobarea UEFA să fie în grupă cu România, pentru a fi siguri că bat şi ei pe cineva. FRF acceptă, punând însă condiţia ca Olanda să fie reprezentată de două echipe, în caz că avem nevoie de sprijin suplimentar.
Victor Piţurcă e reconfirmat în funcţie. „Cunoaşte naţionalele Olandei ca pe propriile mâneci”, îşi justifică alegerea şefii FRF. Nea Piţi anunţă întinerirea lotului, printr-un cantonament la Institutul Ana Aslan. Apar şi metode de antrenament revoluţionare: „Cinci contra doi” se transformă în „Doi contra cinci”. Noul sponsor Hemoroeasy se declară încântat să-i susţină pe tricolori, majoritatea afectaţi de şederea prelungită pe bănci la echipele de club.
Începem cu stângu-n dreptul noua campanie: 0-1 în faţa Olandei, care a trimis pe teren lotul feminin de volei. Deşi învingem Ciprul în deplasare, toţi membrii delegaţiei se întorc acasă supăraţi. Motivul? Toate off-shore-urile erau închise. Continue reading




